jak dziala butelka dafi
Jak działa butelka Dafi
12 maja, 2019

Butelka Dafi na lotnisku – czy można ją przewozić w samolocie

Podróż samolotem wiąże się z zapewnieniem wygody wszystkich pasażerów. Względy bezpieczeństwa nie pozwalają na przewóz niektórych rzeczy, w tym płynów powyżej określonej pojemności. A jak jest z pojemnikami na wodę?

Jaka woda do butelki Dafi?

Nie musimy kłopotać się z przelewaniem przegotowanej wody do butelki, czy specjalnie kupować tę ze sklepu. Wystarczy zwykła woda kranowa, która dostępna jest także na pokładzie samolotu. Dlatego zabranie ze sobą butelki Dafi jest bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ przyda się ona nie tylko podczas lotu, ale także w trakcie zwiedzania miejsca, do którego zmierzamy.

Wymogi dotyczące płynów

Bagaż podręczny jest wliczany w cenę biletu. Musi spełniać kryteria wymiarowe – powinien zmieścić się w schowku nad lub pod siedzeniami. Istotna jest kwestia zapakowanych przedmiotów, choć wymogi mogą być różne w zależności od kraju wylotu, państwa, do którego się udajemy i linii lotniczych.

Kup butelkę Dafi na https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html

Standardową i surowo przestrzeganą zasadą jest limit 1 litra płynów zamkniętych w pojemnikach do 100 ml każdy. Jest to maksymalna pojemność. Teoretycznie zaopatrzenie się w wodę jest możliwe dopiero po odprawie, czyli musimy skorzystać z oferty lotniska. W praktyce jednak możliwe jest obejście tej reguły, a możliwość tę daje nam polski producent Dafi.

Butelka Dafi w samolocie

Regulamin lotniska nie zabrania wnoszenia na pokład pustych pojemników. Podobnie wygląda to w przypadku termosów – jeżeli będą puste, obsługa lotniska nie powinna mieć żadnych obiekcji. Z tego względu dozwolone jest przewiezienie butelki Dafi w bagażu podręcznym i napełnienie jej w samolocie. Znajdujący się w niej filtr oczyści wodę, pozbawi chloru i mikroorganizmów. Nie musimy kupować (nierzadko bardzo drogiej) butelki wody po dokonaniu odprawy. Tym samym nie wspieramy produkcji plastiku, a należy pamiętać, że butelki sklepowe zawierają szkodliwy bisfenol A.

Podczas odprawy nie powinniśmy mieć problemu z wniesieniem i przewiezieniem butelki Dafi. Po przylocie wystarczy opróżnić butelkę i przechować ją w bagażu podręcznym. Nie zajmuje dużo miejsca.  Jej ergonomiczny kształt i trzy rodzaje wielkości (odpowiednio o pojemności 0,3l, 0,5l i 0,7l) sprawiają, że butelka Dafi zmieści się wszędzie.