Wkłady do butelki filtrującej Dafi
24 maja, 2019

Na ile starcza filtr do butelki Dafi

Polska firma Dafi powstała ponad 40 lat temu. Od tamtej pory asortyment powiększył się o nowe urządzenia, w tym butelki filtrujące. Wygoda ich używania, skuteczność oczyszczania wody i możliwość wielokrotnego użytku to zalety, które dostrzegli i docenili nie tylko Polacy.  

Butelka w podróży

Nawadnianie organizmu w domowym zaciszu nie jest trudne. Możemy kupić zgrzewkę wody albo soki. Podczas wyjazdów korzystamy ze sklepów. Choć na ich półkach coraz częściej znajdują się zdrowe, pozbawione konserwantów produkty, to jednak nadal są one opakowane w nieprzyjazne dla środowiska plastiki.

Trudno to przyznać, ale pewnie nie raz zdarzyło nam się zapomnieć, albo zbagatelizować kwestię uzupełniania płynów. „Wypiję coś, jak dojadę na miejsce”, „przecież to tylko godzina drogi”, „kupię coś podczas postoju” – brzmi znajomo? Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo szkodzimy swojemu organizmowi. Dlatego tak ważne jest nawadnianie, które oczyszcza nas z toksyn.

Bardzo ciekawym i niewiele wymagającym pomysłem jest skorzystanie z poręcznej butelki filtrującej wodę. Można zapoznać się z ofertą rodzimego producenta Dafi, gdyż dostępność tego produktu jest możliwa dla każdego.

Czytaj również: http://blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi/

Pojemności butelek są różne. Najmniejsza to 0,3l i nadaje się do zabrania jej do szkoły, pracy, czy w plener. Jedyne, co musimy zrobić, to uzupełniać wodę, a nie jest to trudne. Wystarczy kranówka, gdyż filtr znajdujący się w butelce zawiera węgiel aktywny skutecznie oczyszczający wodę z zabrudzeń, niweluje chlor i pozostawia cenne minerały.

Z czego składa się butelka Dafi

Prócz samej butelki otrzymujemy ustnik z nakładką oraz filtr. Butelka dobrze przylega do dłoni ze względu na ergonomiczny kształt. Wykonana jest z elastycznego tworzywa pozbawionego szkodliwego bisfenolu A, który znajduje się w butelkach sklepowych. Można jej używać wielokrotnie – tworzywo nie odkształca się. W przypadku filtra musimy pamiętać o jego wymianie – pozytywne właściwości zawartego w nim węgla aktywnego otrzymywanego z włókna kokosowego posłużą nam na cztery tygodnie.

Po tym czasie zaleca się wymianę. Koszt dwóch filtrów z ustnikiem to około 40 złotych na miesiąc. Producent bardzo ciekawie rozwiązał kwestię przypominania o wymianie filtra, dbając o to, byśmy cały czas pili dobrą w smaku i zdrową wodę. Na nakładce butelki znajduje się obrotowy datownik, na którym można ustawić dzień wymiany filtra.

Butelka z filtrem to świetna opcja nie tylko podczas podróży czy wycieczek. Sprawdzi się w przypadku osób aktywnych – biegaczy, kolarzy, a dzieci z łatwością zabiorą ją do szkoły.