butelki filtrujace dafi
Z czego zrobiona jest butelka Dafi
16 maja, 2019
Na ile starcza filtr do butelki Dafi
30 maja, 2019

Wkłady do butelki filtrującej Dafi

Ogólnodostępność butelek filtrujących Dafi sprawiła, że stały się one popularnym towarzyszem wielu Polaków. Łatwość przechowywania, poręczny kształt i wygodne zamknięcie to tylko kilka z wielu plusów.

Czym jest butelka filtrująca Dafi?

Produkt ten służy do przechowywania i filtrowania wody z kranu. Butelka wyposażona jest w filtr z węglem aktywnym, którego zadaniem jest usunięcie nieprzyjemnego smaku i zapachu wody kranowej zawierającej chlor. Filtr należy wymieniać co miesiąc. Butelkę można dostać w trzech wariantach pojemnościowych: 0,3l (stworzona z myślą o dzieciach), 0,5l (wygodna do zabrania na spacer, do pracy), 0,7l (można ją zabrać na siłownię i w dalekie podróże).

Produkt posiada certyfikaty, które potwierdzają to, że jest bezpieczny dla zdrowia.

Co z minerałami?

Filtrowanie nie wyjaławia wody. Minerały dobroczynne dla naszego organizmu nie zostają wypłukane. Zadaniem filtra jest oczyszczenie wody z zanieczyszczeń, jakie nagromadziły się podczas przepływu wody przez rury – rdza, piasek. W przypadku podobnych produktów Dafi – np. dzbanek filtrujący – dołączone do nich filtry wzbogacają wodę w minerały (magnez, wapń). Jest to bardzo pomocne dla osób z niedoborem tych pierwiastków.

Bezpieczna dla środowiska

Butelka filtrująca Dafi pozbawiona jest szkodliwego bisfenolu A. Zaprojektowano ją z myślą o regularnym nawadnianiu organizmu. Dużo łatwiej sięgnąć po butelkę, która zmieści się w torebce, plecaku, czy po prostu w ręce, a do tego nie trzeba wielkiego wysiłku, aby ją napełnić. Wystarczy dostęp do wody z kranie.

Produkt ten możne być używany wielokrotnie, co daje mu przewagę nad butelkami z wodą ze sklepu. Dodatkowo zmniejszamy ilość plastiku dostarczanego do środowiska i jednocześnie oszczędzamy. Jeden filtr jest w stanie zastąpić 300 półlitrowych butelek PET.

Wykonanie butelki zostało bardzo dobrze dopracowane. Przezroczyste, trwałe tworzywo nie niszczy się i nie odkształca. Na korku produktu zamieszczono datownik, który przypomina o wymianie filtra na czas, co jest bardzo przydatną funkcją. Butelki Dafi to polski produkt, dlatego nie ma problemów z dostępnością.