jak dziala butelka dafi
Jak działa butelka Dafi
12 maja, 2019
Wkłady do butelki filtrującej Dafi
24 maja, 2019

Z czego zrobiona jest butelka Dafi

butelki filtrujace dafi

Filtrowanie wody powoli wchodzi Polakom w krew. Coraz częściej można spotkać na ulicy, w szkole czy pracy osoby pijące wodę z butelek filtrujących Dafi. Produkt jest ogólnodostępny, co sprawia, że każdy może pozwolić sobie na wygodne i szybkie oczyszczenie wody z kranu, którą można wypić bez obaw o zanieczyszczenia.

Do czego służy filtrowanie?

Proces ten służy wyeliminowaniu z wody kranowej metali ciężkich, żelaza, pestycydów, kamienia i nieprzyjemnego zapachu chloru.

Kupowanie wody w plastikowych butelkach nie jest złą opcją, jednak wiąże się to z kosztami i pewnego rodzaju wspieraniem zaśmiecania środowiska. W przypadku butelek filtrujących wystarczy napełnić je tzw. kranówką, którą mamy dostępną w wielu miejscach, a zamontowany w butelce filtr poradzi sobie z oczyszczeniem jej. W efekcie uzyskamy czystą, zdrową wodę.

Filtrowana woda użyta do mycia włosów ogranicza osadzanie się na nich metali ciężkich, co sprawia, że się nie łamią i nie rozdwajają.

Zalety butelki filtrującej

Jednym z ważniejszych plusów jest to, że można ją zabrać wszędzie – w końcu do jej napełnienia wystarczy woda z kranu. Ma ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze leży w dłoni – idealnie nada się podczas ćwiczeń na siłowni, czy w trakcie biegania.

Ustnik jest szczelny i wyposażony w nakładkę, która dodatkowo zabezpiecza przed rozlaniem się wody. Butelkę możemy schować do torby sportowej czy torebki. W głównej mierze została zaprojektowana z myślą o osobach uprawiających aktywny, sportowy tryb życia, jednak świetnie sprawdzi się dla wszystkich, którzy chcą zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Bez przeszkód mogą jej używać dzieci – jest dostępna w wariancie o pojemności 0,3 l, więc zmieści się do plecaka.

Kolejną zaletą jest cena, gdyż za butelkę z filtrem zapłacimy około 40 złotych. Filtr należy wymieniać co miesiąc – zestaw dwóch filtrów z ustnikiem można dostać w podobnej cenie.

Z czego składa się butelka filtrująca Dafi?

W skład butelki wchodzi filtr węglowy, nakładka z obrotowym datownikiem (przypomina o wymienia filtra) oraz ustnik. Butelka jest wykonana z elastycznego tworzywa pozbawionego szkodliwego bisfenolu A. Zawarty w filtrze węgiel aktywny utrzymywany jest z łupin orzecha kokosowego.